Megtanulok rajzolni!

7 ok, amiért a Felnőtt színezők sikeresek

 

Pszichológusok, kineziológusok, segítő foglalkozású szakemberek gyakran javasolják pacienseik számára, hogy kezdjenek rendszeresen színezni.

Ilyen esetben a jellemző reakció, hogy Miiiiii a franc?! Éééééén?! Na ne már! Rég kinőttem az óvodás korból. Komoly, felelősségteljes felnőtt emberként csak nem fogok ezzel bíbelődni?!

– A feladat, az feladat és a lelki egészség visszaszerzésért az ember sok “bohócságra” képes, csak legyen már végre minden rendben! 

 

Az eredmény az, hogy a felnőtt, korábban ódzkodó emberek őszinte ámulattal mesélik a tapasztalataikat: A rendeződött gondolatokról, a lecsitult érzelmekről, a fejét újra fel-fel csapó örömről és a belső feszültség csökkenéséről. 

 

A felnőtt színezők 7 mentális hatásáról olvashattok most.

 

1.

A Színezés a meditáció alternatívája. Kikapcsolja a zavaró gondolatokat és megnyugtatólag hat a bonyolult minták órákon át tartó színezése.  

 

2.

Sokak számára számos mentális és érzelmi problémát okoz a struktúrálatlanság, az unalom, a stressz. Mindez étkezési zavarok, depresszió, szorongás, agresszió képében mutatkozik meg. A felnőtt színezők abban segítenek, hogy a problémával küzdő egyén biztonságosan és hatékonyan eltávolíthassa a fókuszt a negatív szokásoktól, a kényes kérdésekről, hogy ezzel egy másik nézőpontot kapva a szelíd megoldás útjára léphessen. 

 

 3.

A menekülj vagy küzdj kontroll felelőse az agyban az amygdala. A felfokozott stresszes állapot fenntartásáért is az agyunknak ez a része felel. Innen származik az aggodalom, a pánik, a hiper-éberség. Festés vagy színezés idejére az amygala megnyugszik, így kifejezetten produktívvá tud válni az egyén. 

 

4.

A színezés egy olyan időbe vezet vissza bennünket, ahol minden sokkal egyszerűbb, biztonságosabb, könnyebb és boldogabb volt. A gyerekkorba. A tiszta öröm érzésének világába. Ilyen módon már néhány órás színezés is regeneráló hatással bír. Újra töltődnek lelki tartályaink és megújulva léphetünk vissza a mindennapokba.

 

5.

Szellemi előnyöket is nyújt a színezés: növeli az éberséget és a koncentrációt, ami a problémamegoldás és szervezés terén kínál új lehetőségeket. (Az Élményfal Projektben gyakran alkalmazok koncentrációs feladatokat, amelyekkel pontosan ezt a hatást idézem elő már gyerekkorban. )

 

6.

Mindkét agyféltekénket használjuk színezés közben. Ugyanúgy szükségünk van a tanult szabályok alkalmazására, mint a kreatívitásra, amikor a színeket a formákat, a struktúrákat kombináljuk munka közben.

 

7.

Terápiás grafikákkal segíthetjük a negatív godolatok pozitívvá alakítását. A szorongás csökkentését.

A felnőtt színezők mintázatai részletgazdagok és lehetnek célirányosak egy-egy probléma megoldására irányulóak. A színezők már kiállták az idő próbáját, akkor is, ha azt gondoljuk róla ez csupán a legújabb divathóbort. 

 

Érdemes kipróbálni és egy új élménnyel gazdagodni a felnőtt színezők által!

 

Az eredeti cikk ITT olvasható. Írója Dr. Nikki Martinez, Psy.D., LCPC, aki terapeutaként saját maga is tesztelte egy 8 hetes kórházi kezelés alatt a színezők teljesen nyilvánvaló: szépség és szórakozás kombóján jócskán túlmutató jótékony hatásait.

 

Az én felnőtt színezőim oldalát IDE kattintva érheted el. 

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!